ZSP REDA

Aktualności
VII edycja Powiatowego Konkursu Poezji Śpiewanej
niedziela, 11 grudnia 2016 18:59

8 grudnia b.r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie odbyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Poezji Śpiewanej. W rywalizacji wzięli udział zarówno soliści, jak i zespoły reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu. Młodzież zaprezentowała utwory czołowych polskich artystów, takich jak Ewa Demarczyk, czy Edyta Geppert.

Naszą szkołę reprezentowała nasza wybitna wokalistka Oliwia Drawc. Wykonała przepiękny utwór z repertuaru Agnieszki Chrzanowskiej zatytułowany Nie seo tips znajdziesz mnie. Towarzyszyli refused credit jej nasi młodzi instrumentaliści - Mateusz Przewoźny na jambie i Mateusz Grzybowski na gitarze basowej.

Oliwka, search engine optimization mająca na swoim koncie już liczne sukcesy, również na tym konkursie otrzymała I nagrodę.

Koncertu unsecured loans with bad credit laureatów wysłuchali oprócz publiczności, znamienici goście  w osobie  Etatowego Członka Zarzadu p. Wojciecha Rybakowskiego, Przewodniczącego Komisji Edukacji  p. Ludwika Zegzuły,   p. Dyrektor Doroty Nowickiej-Klimowicz, oraz p. Wicedyrektor Agnieszki Siepetowskiej.

Konkurs przygotowały panie J. Klein-Szalkowska wraz z p.I. Hoppe-Darznik, natomiast opiekę artystyczną nad wykonawcami sprawowała p. J. Klein-Szalkowska.

Wszystkim york hotels wykonawcom ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie, laureatom gratulujemy i zapraszamy za rok.

1 2

3 4

5 6

8 9

 

 

Do seo services zobaczenia i usłyszenia!

                                                                                                                                                   Opracowała JKS

.

 
GALA ZDROWYCH FILMÓW POWIATOWEGO KONKURSU FILMOWEGO „CZAS NA ZDROWIE”
sobota, 10 grudnia 2016 17:31

FILMY

9 grudnia 2016 roku w Miejskim Dom Kultury w Redzie „Fabryka Kultury”odbył się finał Powiatowego Konkursu Filmowego „Czas na zdrowie”. Celem konkursu było: kształtowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za zdrowie i zachęcanie ich do osobistego zaangażowania na rzecz zdrowego stylu życia, podniesienie świadomości uczniów na temat idei i znaczenia zdrowia publicznego realizowanej w różnych zakątkach świata przez Unię Europejską oraz skłonienie do refleksji nad tym, jakie działania z zakresu zdrowia warto wspierać.

 

Konkurs odbył się w ramach rządowego programu na lata 2014 – 2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła” oraz programu CEO "Włącz się. Młodzi i media", do którego przystąpiła szkoła. Organizatorami Gali byli: Beata Bogalecka i Gabriel Wołosewicz wraz z uczniami klasy II technikum organizacji reklamy.

 

 

Po projekcji filmów konkursowych odbył się panel edukacyjny:

1. „Napoje energetyzujące – działanie i zagrożenia” dr inż. Witold Kozirok

Akademia Morska w Gdyni, Katedra Handlu i Usług, Pracownia Badań Zachowań Żywieniowych

2. „Mechanizmy w psychodietetyce ” Monika Burda

psycholog, nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie.

            Poniżej prezentujemy wyniki Powiatowego Konkursu Filmowego:

I miejsce: film pt. „Budzik”, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie

II miejsce: film pt. „Zdrowie jest ważne”, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie

III miejsce: film pt. „Game of Health”, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie.

            Jury przyznało także wyróżnienie za film pt. „Czas na zdrowie!”, Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich w Rumi. 

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. To było naprawdę emocjonujące przeżycie!

2 8

15 16

Autor: p. G. Wołosewicz

 

 

 

 

 
Zdrowe odżywianie się przez całe życie
sobota, 10 grudnia 2016 17:21

Temat reklam i kampanii społecznych jest problematyką niezwykle ważną w dzisiejszej przestrzeni społecznej. Współczesność jest tak zbudowana, że o nowych problemach, jakie niesie ze sobą życie, ludzie bardzo często dowiadują się właśnie z mediów. Dlatego też, aby informacje o istotnych nowościach w naszej rzeczywistości dotarły do jak najszerszej części społeczeństwa i przekonały ją do akceptacji danego zjawiska, czy też problemu, potrzebna jest informacyjna akcja reklamowa.

Uczniowie z klasy II i IV technikum organizacji reklamy realizują projekt programu CEO "Włącz się. Młodzi i media". Uczestniczą w lekcjach dot. tematyki medialnej oraz przygotowują kampanię społeczną z zakresu marketingu zaangażowanego społecznie. W ramach programu uczniowie zaplanowali kampanię „Wybieram zdrowie”. Już wkrótce zobaczycie film z naszych działań wśród mieszkańców Redy.

Wszyscy lubimy jedzenie i chcielibyśmy przez całe życie znajdować przyjemność w jedzeniu. Kampania uczniów podkreśla ważną rolę zdrowej żywności jako części składowej zdrowego stylu życia. Celem działań uczniów jest promowanie właściwego odżywiania, a także zwiększenie wiedzy na temat zasad żywienia. Działania skierowane są do rówieśników oraz mieszkańców Redy. Celem ich kampanii jest wywołanie zmiany poznawczej – kampania informuje o tym, jaką rolę odgrywa woda w żywieniu, o korzyściach płynących ze zdrowego odżywiania.

Kampania „Wybieram zdrowie” jest odpowiedzią na problem nieprawidłowego odżywiania Polaków, na który składa się kilka istotnych czynników, między innymi to, co jedzą, ale także, jak często to robią. Jak pokazują badania IPSOS „Trendy żywieniowe Polaków”, problem ten dotyczy mieszkańców całego kraju. W regionie północno-zachodnim i centralnym aż 82% Polaków je tylko 4 posiłki lub mniej, w regionie południowym -78%, północnym -76%, a we wschodnim i południowo-zachodnim - 73%. Zaledwie 13% mieszkańców naszego kraju spożywa 5 posiłków dziennie, zgodnie z zasadami zdrowej diety.

akcja 2 2

Film na FB Kampania „Wybieram zdrowie” .

 

 

 
Konkurs czytelniczy „Sienkiewiczowskie potyczki”
piątek, 09 grudnia 2016 21:38

Senat Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza w związku z 100 rocznicą urodzin pisarza. Henryk Sienkiewicz poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń.

W naszej szkole uczciliśmy noblistę poprzez: udział w akcji Narodowego czytania, wysłanie „Pocztówki do Pana Sienkiewicza”, szkolny konkurs czytelniczy „Ulubieni bohaterowie powieści Henryka Sienkiewicza” oraz szkolny konkurs czytelniczy „Sienkiewiczowskie potyczki”.

W konkursie „Sienkiewiczowskie potyczki” wzięło udział 33 uczniów z klas I i II liceum i technikum. Uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi życia i twórczości pisarza. Rozwiązywali krzyżówki, wykreślanki, diakrostych.

Zwycięzcami konkursu zostali: Łukasz Gappa 2 AT, Paulina Kaczyńska 1 CL.

Uczniowie zostaną nagrodzeni na apelu podsumowującym I semestr

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękuję a zwycięzcom gratuluję.

20161207 094144 20161207 094751

 

Autor: p. E. Czajkowska

 

 

 
Akcja edukacyjna "Wybór: Architekt"
piątek, 09 grudnia 2016 13:56


wybór architektDnia 08.12.2016r. uczniowie kierunku architektura krajobrazu z klasy I II i IV uczestniczyli w akcji edukacyjnej pod tytułem: "Wybór: Architekt". Przedsięwzięcie miało na celu budowanie świadomości społecznej i kształcenie wrażliwości młodych ludzi na jakość otoczenia z wykorzystaniem wiedzy i niektórych praktycznych umiejętnościach z zakresu architektury. Akcja obejmowała następujące bloki tematyczne:
- przedstawienie i omówienie ikon architektury współczesnej
- ukazanie specyfiki zawodu architekta
- przybliżenie drogi edukacji,jaką należy przebyć być architektem.

Zajęcia prowadziły pani Adriana Bielenik z Atelier Bielenik oraz Paulina Czurak Biuro architektoniczne Ideograf


zapraszamy do odwiedzenia profili na fb i zainspirowania się :)

 https://www.facebook.com/atelierbielenik/
 https://www.facebook.com/ideografpl/

 

 

 

 

5 6

9 13

Autor: p.A. Lewandowska

 
Konkurs understand
czwartek, 08 grudnia 2016 15:18

Dnia 08.12.2016 odbyła się I edycja konkursu języka angielskiego "Understand". "Understand" jest wyjątkowym konkursem opartym o umiejętności rozumienia języka angielskiego. Aby wziąć udział potrzebne są słuchawki i urządzenie z dostępem do Internetu. Podczas zawodów odbywających się w szkole, uczeń miał do odsłuchania i rozwiązania 24 zadania o różnym poziomie trudności. 

Lista uczestników:
klasa ICT
B. Brodowski
K. Herrmann
B.Marcińczyk
M. Sielawa
klasa IBT
A. Żelazny
P. Stalka
D. Grygo
klasa II AT
I. Nowak
klasa I BLO
M. Szaniec
A. Grzenia
klasa I AT
P. Krausa
klasa III ALO
M.Miotk
A. Nastały
klasa IV AT
S.Boćkowski
A. Littwin
klasa IV BT
P.Krause
Wyniki konkursu poznamy za 2 tygodnie, trzymamy kciuki!!!

2 3

4 5

6 7

Autor:p. K. Wolszczak

 
Dnia 06.12.2016 klasa ICT uczestniczyła w wystawach oraz warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Miasta Gdyni oraz Klub Marynarki Wojennej „Riwiera”.
czwartek, 08 grudnia 2016 15:00

171Dnia 06.12.2016 klasa ICT uczestniczyła w wystawach oraz warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Miasta Gdyni oraz Klub Marynarki Wojennej „Riwiera”.

W klubie „Riwiera” mieliśmy okazję obejrzeć wystawę „Grudzień 70’ ”

Mała Galeria im. admirała floty Andrzeja Karwety jest miejscem, w którym eksponowane są: malarstwo, fotografia, grafika, rysunek , rzeźba oraz inne formy twórczości artystycznej. Dorobek prezentują tutaj autorzy z całej Polski, nie tylko ci, którzy związani są z Marynarką Wojenną. Galeria jest również miejscem prezentacji twórczości artystów amatorów wyróżnionych na Konkursach Fotograficznych na szczeblu Marynarki Wojennej, a także dzieł stworzonych podczas marynistycznych plenerów malarskich i warsztatów MW. (www.klubriwiera.mw.mil.pl)

1

Kolejna wystawa zorganizowana przez Muzeum Miasta Gdyni nosiła tytuł: „Sztuka patrzenia. Architektura w fotografii Czesława Olszewskiego”
Ekspozycja przybliża zbiór twórczości Olszewskiego zrealizowany w okresie międzywojennym. Wszystkie prace pochodzą z archiwum IS PAN, z którego na wystawę wybrano pięćdziesiąt zdjęć, by pokazać niezwykły kunszt artystyczny i ogromną wartość dokumentalną tych dzieł. Zaprezentowane fotografie wykonane zostały w trzech miejscach: Gdyni, Warszawie i Ciechocinku. W każdej z tych grup znajdziemy dokumentację znakomitych obiektów architektonicznych, będących symbolem nowoczesnego i dynamicznie rozwijającego się państwa. To właśnie prace Olszewskiego najlepiej oddają charakter epoki, oraz tzw. „stylu międzynarodowego”, tworzonego przez generację wybitnych architektów, przyczyniając się jednocześnie do estetyzacji modernistycznej architektury. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z metodami używanymi przez grafików pracujących bez pomocy komputera.

 

2Kolejna wystawa, którą odwiedziliśmy nosiła tytuł: „Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczegółach” Przedstawiała ona urok nowoczesnych budynków, który jest bardzo dyskretny, ich detal – oszczędny, ale to właśnie na nim należy skupić główną uwagę, pokazać to, co na co dzień niedostępne, zaprosić w podróż do wnętrza domu.
Pomysł na wystawę zrodził się bardzo spontanicznie – z potrzeby mieszkańców, którzy zadbali o to, by ocalić fragmenty posadzek, wyposażenia łazienkowego, okładzin elewacyjnych. Prezentując obiekty ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni, Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków, Mini Muzeum oraz zbiorów prywatnych, pokazano, że są one godne nie tylko uwagi, ale i szczególnej dbałości i ochrony.
Wystawa stała się przestrzenią spotkania ekspertów i mieszkańców, miłośników tematu, architektów i użytkowników architektury. Okazją do podzielenia się przez konserwatorów doświadczeniami i ich specjalistyczną wiedzą z osobami, które mają odwagę patrzeć uważniej i dociekliwiej na miejską przestrzeń.
Wystawa towarzyszy piątej odsłonie konferencji „Modernizm w Europie – modernizm w Gdyni” organizowanej cyklicznie przez Miasto Gdynia. (www.muzeum gdynia.pl)

Podczas warsztatów uczniowie mieli za zadanie zaprojektować w 20 minut krzesło oraz wzór na glazurę bez pomocy programów komputerowych. Liczył się pomysł oraz praca zespołowa. Efekty pracy można podziwiać na załączonych zdjęciach.

20172 

90 95

146 175

173 176

Autor:p. K. Wolszczak

 

 
Ruszył Maraton Pisania Listów w ZSP w Redzie
czwartek, 08 grudnia 2016 10:59

Od 1 do 11 grudnia w ponad 600 miejscach w Polsce będzie można pomóc osobom z całego świata, których prawa człowieka zostały złamane. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Będziemy pisać listy do władz oraz wysyłać listy wsparcia i solidarności do osób, których prawa złamano. Miliony osób na całym świecie przyłączą się do akcji, która jest największą globalną akcją w obronie praw człowieka. W ubiegłym roku w Polsce napisaliśmy ponad 270 000 listów, a na całym świecie podjęto ponad 3,7 mln akcji.

Szczegółowy opis sylwetek osób, w sprawie których piszemy i lista miejsc, gdzie można pisać listy znajduje się na stronie: www.amnesty.org.pl/maraton.

Partnerami medialnymi wydarzenia są: Gazeta Wyborcza, Radio TOK FM, portal wp.pl i Krytyka Polityczna.

 1 2

3 4

5 6

Autor: p. A. Siepetowska

 

 

 
Wystawa „Anna Walentynowicz. Legenda »Solidarności«”
czwartek, 08 grudnia 2016 10:51

Z inicjatywy Szkolnego Koła Historycznego sprowadzona została do szkoły została ekspozycja z IPN.Wystawa „Anna Walentynowicz. Legenda »Solidarności«” została przygotowana w trzydziestą drugą rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”. Jej autorem jest Arkadiusz Kazański, historyk z pionu naukowego IPN w Gdańsku. Ekspozycja w układzie chronologicznym przedstawia życie i działalność Anny Walentynowicz. Materiały ikonograficzne, które posłużyły do wykonania wystawy, pochodzą z archiwów (IPN, Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, państwowych, Kancelarii Prezydenta RP i innych), muzeów, bibliotek, a także zbiorów prywatnych, w tym także rodziny Anny Walentynowicz. Młodzież przez kilka dni będzie miała możliwość zapoznania się z ekspozycją.

1 9

11 12

Autor: p. A. Siepetowska

 

 

 
Olimpiada wiedzy o ZUS
środa, 07 grudnia 2016 22:23

W dniu 29 listopada 2016 r. odbył się pierwszy etap Olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Organizatorem olimpiady jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie. 
Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. II etap olimpiady odbędzie się 14 marca 2017 r.

15145028 1162979037071391 1229808219 o 15387438 1162979060404722 1176779238 o

15397876 1162979033738058 105959850 o1 15417891 1162979160404712 1114821570 o

Autor: p.A. Szponikowska

 
Spotkanie szkolnego klubu dyskusyjnego z podróżnikiem i pisarzem Marcinem Kydryńskim
środa, 07 grudnia 2016 13:56

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniu z… ciekawym człowiekiem. 24 listopada do „Stacji Kultury” w Rumi, zgodnie z zapowiedziami, zawitał Pan Marcin Kydryński.

Pan Marcin jest zapalonym fanem muzyki jazzowej, ale nie tylko. Współtworzy także teksty piosenek i muzykę do utworów wykonywanych przez jego żonę – Annę Marię Jopek. Jednak to, co zafascynowało Pana Marcina, to świat fotografii. W tajniki tej, mimo wszystko trudnej sztuki, wprowadził go Tomasz Tomaszewski. Pan Marcin z aparatem zwiedził Zanzibar, Etiopię, Kenię, Sudan i afrykańskie pustynie. Owocem tych podroży jest album „Pod słońce” oraz książka „Chwila przed zmierzchem”.  

O swoich przygodach, spotkaniach z tubylcami i wrażeniach w pasjonujący sposób opowiadał zebranym w rumskiej bibliotece. Publiczność z zapartym tchem słuchała barwnych opowieści, czasem ziejących grozą, czasem zabawnych. Okazało się, że Pan Marcin ma wielu fanów, a zebrani byli pod wielkim wrażeniem historii, których z takim zacięciem opowiadał. To spotkanie, podobnie jak inne tego typu, zakończyło się serią pytań do…. Pan Marcin cierpliwie i chętnie na nie odpowiadał. I również to spotkanie zakończyło się stanowczo zbyt szybko .

 15211647 1061500353958765 1249709308 n 15226421 1061500303958770 1990523763 n

2 3

 

Autor : p. I . Hoppe-Darznik

 

 

 
Podpisanie wspólpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień
środa, 07 grudnia 2016 13:42

5 grudnia 2016 roku w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie . Podpisana została współpraca pomiędzy Wojskową Komendą Uzupełnień reprezentowaną przez ppłk Grzegorza Stańczyka oraz mjr Grzegorza Nowaka, a Dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie. Głównym celem współpracy jest wspólne działanie na rzecz obronności państwa i wychowania patriotycznego młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem umocnienia etosu oraz kultywowania chlubnych tradycji Wojska Polskiego, integracji środowiska żołnierskiego i młodzieży szkolnej w warunkach profesjonalizacji Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej.

1 2

3

Autor: p. A. Siepetowska

 

 

 

 
Manewry nocne I A LO 2-3.12.2016
środa, 07 grudnia 2016 13:24

 

W dniach 2-3 grudnia 2016 klasa policyjna I A Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w manewrach nocnych, które odbyły się na terenie szkoły, hali sportowej i w terenie. Zajęcia składające się z części teoretycznej i praktycznej przeprowadziła firma Centrum Szkoleń Specjalistycznych 9mm.

Uczniowie uczestniczyli w wykładzie z podstawowych zagadnień Ustawy o Policji i prawa użycia broni oraz prezentacji środków przymusu bezpośredniego, które zademonstrowano na ochotnikach ;) Część teoretyczna zajęć obejmowała również pokaz budowy broni palnej na wybranych jednostkach.

W części praktycznej uczniowie zapoznali się z zasadami celnego strzelania a także podstawowymi zagadnieniami z survivalu, które mogli wykorzystać w zajęciach terenowych tj. metody rozpalania ognia. Zajęcia obejmowały również musztrę policyjną oraz wybrane elementy taktyki i techniki interwencji. Uczniowie solidnie trenowali także strzelanie przy użyciu replik broni palnej (ASG) do godziny ...5 rano.

6 15

22 33

Autor: p. Marzena Zalewska

 

 

 

 
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
wtorek, 06 grudnia 2016 11:59

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Święto ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W naszej szkole wolontariat działa w ramach szkolnego koła CARITAS. W tym roku uczestniczyliśmy w : zbiórkach żywności organizowanych przez Pomorski Bank Żywności, E(x)plory Gdynia 2016, zbieraliśmy pluszaki i artykuły szkolne, które przekażemy do MOPSu w Redzie, Górze Grosza i innych akcjach.

5 grudnia wolontariusze z naszej szkoły otrzymali w ramach podziękowania dyplomy za pracę na rzecz innych, zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie, przypomnieliśmy kodeks etyczny wolontariusza.

W czasie spotkania omówiliśmy harmonogram naszego udziału w kolejnej zbiórce żywności, która odbędzie się 9 i 10 grudnia 2016 r. w sieci sklepów BIEDRONKA na terenie Redy.

Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy i zapraszamy innych do bezinteresownej pomocy na rzecz innych. Wasza praca jest ważna i potrzebna.

20161205 093244 20161205 093902

20161205 094209 20161205 122718

Autor: Ewa Czajkowska

           Marzena Zalewska

 

 

 
Podziękowanie Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
wtorek, 06 grudnia 2016 11:52

5 grudnia 2016 r. otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej podziękowanie oraz książkę „Quo vadis” za udział w 5 edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

Akcja Narodowego czytania odbyła się w naszej szkole 2 września 2016 r. Fragmenty powieści czytała młodzieży Dyrekcja Szkoły oraz nauczyciele.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniom wśród społeczności szkolnej.

1 2

 

Autor: Ewa Czajkowska

 
Konkurs English High Flier
poniedziałek, 05 grudnia 2016 18:25

30.11.2016 w ZSP Reda odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego "English High Flier "organizowanego przez firmę "Jersz Łowcy Talentów" Wyniki konkursu poznamy za 6 tygodni, za uczestników trzymamy kciuki!

1 2

Autor: p. K. Wolszczak

 
Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS w naszej szkole
niedziela, 04 grudnia 2016 22:31

11 grudnia został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ jako Światowy Dzień Walki z AIDS w 1988 roku, by zwróci12ćuwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Uroczyste obchody Światowego dnia AIDS niosą przesłanie współczucia, nadziei, solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS oraz zrozumienia problemów związanych z HIV, AIDS w każdym kraju na świecie.

Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS w naszej szkole rozpoczęły się już 28 listopada. Wtedy to odbyły się warsztaty przeprowadzone przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wejherowie na temat „Porozmawiajmy o Aids” oraz zajechał do szkoły krwiobus. Autorami trwającej od poniedziałku kampanii profilaktycznej są uczniowie wraz z nauczycielami p. Beatą Bogalecką i p. Gabrielem Wołosewiczem. Celem szkolnej kampanii jest przypomnienie o chorobie wywołanej wirusem HIV oraz o tych, którzy przegrali w tej nierównej walce. Młodzież włączyła się w kampanię Krajowego Centrum ds. AIDS „Coś was łączy? Zrób test na HIV”, która zachęca do poznania swojego statusu serologicznego oraz upowszechnia informacje na temat HIV/AIDS i sposobów zmniejszania ryzyka zakażenia.

Na świecie z HIV żyje blisko 37 mln osób. Po trzydziestu latach od wykrycia w Polsce pierwszego zakażenia, szacuje się, że 30-35 tys. Polaków jest zakażonych HIV, a 50% z nich o tym nie wie i może nieświadomie zakażać. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny od wdrożenia badań w 1985 r. do 31 sierpnia 2016 r. zakażenie HIV stwierdzono u 20756 osób, odnotowano 3408 zachorowań na AIDS, a 1348 chorych zmarło.

Znakiem tego dnia jest czerwona kokardka, która symbolizuje namiętność oraz krew jako dwie z trzech dróg zakażenia wirusem HIV. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest czerwona kokardka – nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS.

              Wydarzenia w naszej szkole w ramach kampanii profilaktycznej zakończyły w dniu 1 grudnia obchody Światowego Dnia Walki z Aids. Tego dnia m. in. został przeprowadzony szkolny konkurs wiedzy o HIV/AIDS ,, Więcej wiesz – mniej ryzykujesz” skierowany do wszystkich uczniów Zespołu Szkół oraz badanie marketingowe „Świadomość młodzieży na temat HIV i AIDS”. Celem ankiety jest sprawdzenie jaki poziom świadomości ma współczesna młodzież w dobie zagrożeń HIV/AIDS. Obecność kokardki w sferze publicznej podczas obchodów Światowego Dnia AIDS przypomniała uczniom, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku, pamiętając równocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem.

Koordynatorzy szkolnej kampanii profilaktycznej

Beata Bogalecka, Gabriel Wołosewicz

6 2

25 36

 

 

 
Spotkanie z Dowódcą Dywizjonu Okrętów Bojowych w Gdyni
niedziela, 04 grudnia 2016 22:11

01 grudnia 2016r dowódca Dywizjonu Okrętów Bojowych w Gdyni komandor Tomasz Czapczyński odwiedził Naszą szkołę. Podczas uroczystego apelu zapoznał młodzież ze struktura organizacyjną 3 Flotylli Okrętów Bojowych w Gdyni. Kadeci wręczyli podziękowania za szkolenie zorganizowane na terenie Portu Wojennego w Gdyni.

Wizyta komandora stała się doskonałą okazją do prezentacji szkoły i omówienia dalszych działań związanych z przyszłością młodzieży w służbach mundurowych.

Relacja fotograficzna w galerii.

4 15

19 23

 

 

 
Przegląd Małych Form Literackich
sobota, 03 grudnia 2016 22:33

1 Grudnia z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS  w Domu Kultury w Rumii miał miejsce Przegląd Małych Form Literackich.Organizatorem był SANEPID WEHEROWO.

 

Tematem wiodącym były ,,Uzależnienia i HIV". Z naszej szkoły udział wzięli uczniowie klasy IB LO pod kierunkiem p. Moniki Chudzik,która była takze autorem scenariusza.

Rywalizacja była bardzo duża,tym bardziej ,ze był to przegląd powiatowy. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczyciela p. Moniki Chudzik  młodzież zajęła IV miejsce.

 GRATULUJEMY uczniom i nauczycielowi poloniście.

poniżej link z fragmentami spektaklu oraz z samego przeglądu.

 http://www.telewizjattm.pl/dzien/2016-12-01/40791-hiv-i-aids-na-scenie.html?play=on

 

 

 

koordynatorzy projektu 

Beata Bogalecka i Monika Chudzik

 

 

 

 
Komisariat policji w Redzie
piątek, 02 grudnia 2016 21:40
W dniu 29.11.2016 klasa I A - policyjna z  Liceum Ogólnokształcącego w Redzie zwiedzała Komisariat Policji w Redzie przy ul. Łąkowej.

Uczniowie zapoznali się z wszystkimi oddziałami w komisariacie, poznali zasady funkcjonowania jednostki. Funkcjonariusze przedstawili pracę Dyżurnego, stanowisko pracy i jego specyfikę. Młodzież uczestniczyła w wykładzie informującym o zasadach aplikowania do Policji oraz pokazie tresury psa policyjnego przedstawionego przez policjanta który jest przewodnikiem.

WP 20161129 13 15 57 Pro WP 20161129 13 16 16 Pro

WP 20161129 13 31 00 Pro WP 20161129 13 31 16 Pro

WP 20161129 13 37 59 Pro WP 20161129 13 43 09 Pro WP 20161129 13 43 32 Pro

Autor: p. M. Zalewska

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 47

logoaefslogo ea

Copyright spain hotels © Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie

Komunikat. search engine optimization companies Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×